دیدار هیئت‌مدیره موسسه حیات پاک اشکذر با فرماندار اشکذر

اعضای هیئت‌مدیره موسسه حیات پاک اشکذر با سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار هادی هادی نسب سرپرست فرمانداری شهرستان اشکذر ضمن قدردانی از اقدامات انجام‌شده توسط این موسسه بر لزوم اقدامات مؤثر تأکید کرد و گفت: رویکرد فرمانداری در موضوع صنایع آلاینده؛ رویکردی بدون مماشات و البته با محوریت قانون خواهد بود.

وی در ادامه افزود: نگاه ما این است که در سطح شهرستان اشکذر صنایع پاک و کم آب خواه مستقر شود.

اقدامات قضائی منتظر صنایع آلاینده شهرستان در صورت عدم همکاری صنایع

در ادامه این دیدار علی‌اکبر کاظمی عضو هیئت مدیره موسسه حامیان حیات پاک اشکذر ضمن تبریک انتصاب سرپرست فرمانداری شهرستان با ارائه گزارش عملکرد موسسه حیات پاک اشکذر، تأکید کرد: با وجود تلاش‌ها و پیگیری‌های این موسسه اما؛ هنوز شاهد روند رو به رشد و فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده در سطح شهرستان هستیم.

عضو سابق شورای اشکذر ادامه داد: اداره و نهادهای مسئول نیز در پاسخ به چرائی ادامه توسعه و فعالیت این صنایع؛ صدور مجوز از سوی سایر نهادهای مرتبط را دلیل و توجیه این فعالیت‌ها می‌دانند؛ درحالی‌که قانون‌گذار برای مجوزهای صادرشده، مهلت قانونی در نظر گرفته و پس از اتمام مهلت قانونی، ادامه کار برای این واحدها منطقی به نظر نمی‌آید.

کاظمی در ادامه تأکید کرد: در صورت عدم همکاری صنایع آلاینده مبنی بر انجام اقدامات عملی در جهت رفع آلاینده‌های زیست‌محیطی؛ اقدامات قضائی علیه این صنایع، در دستور کار این موسسه قرار خواهد گرفت.

طی ۲۰ سال گذشته فولاد آلیاژی برای شهرستان اشکذر مزیت خاصی نداشته است

در ادامه این دیدار محمدحسن طالبیان مدیرعامل موسسه حیات پاک اشکذر نیز با ارائه گزارشی از آسیب‌های زیست‌محیطی صنایع آلاینده و تأثیر منفی آن‌ها بر سلامت شهروندان اشکذر؛ دغدغه‌های این موسسه را گوشزد و از ایجاد پارک جنگلی به‌عنوان ریه تنفسی شهرستان‌های یزد و اشکذر در منطقه شهرک فولاد شهرستان اشکذر به‌عنوان بهترین اقدام در راستای انجام مسئولیت اجتماعی این واحدها و نیز رفع آلاینده‌ها نام برد.

طالبیان در ادامه ایجاد و استقرار صنایع پاک و های تک را خواستگاه شهروندان اشکذر و این موسسه عنوان و تأکید کرد: توسعه صنعت گردشگری و بوم گردی، ایجاد صنایع دانش‌بنیان و راه‌اندازی صنعت بسته‌بندی محصولات کشاورزی در کنار رونق بخشی و حمایت از صنایع‌دستی ازجمله اقداماتی است که می‌توان در راستای ایجاد اشتغال از آن‌ها نام برد و انتظار ما این است که فرماندار شهرستان اشکذر حمایت‌های لازم را در راستای تحقق این اهداف؛ انجام دهد.

در پایان سایر اعضای موسسه حیات پاک اشکذر بر ادامه کار واحدهای صنعتی که ضوابط زیست‌محیطی را رعایت می‌کنند تأکید و در مقابل عدم توسعه و تأسیس واحد صنعتی آلاینده و پرآب خواه را؛ از فرماندار جدید درخواست کردند.

درباره‌ی مدیرسایت

همچنین ببینید

برگزاری جشن محله من؛ محله تو در اشکذر

به گزارش روابط عمومی موسسه حامیان حیات پاک شهرستان اشکذر؛ به همت موسسه حامیان حیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code