دیدار اعضای هیات امنای موسسه حیات پاک اشکذر با مدیر عامل آب منطقه ای استان یزد

به گزارش روابط عمومی موسسه حیات پاک اشکذر، جمعی از اعضای هیئت مدیره موسسه حامیان حیات پاک، با مدیر کل آب منطقه ای استان یزد دیدار کردند.

دراین جلسه علی اکبر کاظمی پور ضمن معرفی اعضای هیات امنای موسسه حیات پاک اشکذر به مشکلات کم آبی شهرستان اشکذر اشاره و یکی از عوامل تاثر گذار در کم آبی شهرستان اشکذر وجود کارخانجات فولاد آلیاژی ایران بویژه کارخانه فولاد یزد یک بر شمرد و بر لزوم توجه جدی تمام دست اندرکاران بویژه شرکت آب منطقه ای تاکید کرد.علیرضا پیشداد عضو شورای شهر اشکذر با ارائه آمارهای متفاوت در زمینه مصرف آب توسط صنایع پر آبخواه این سوال را مطرح کرد که، با توجه به مشکلات بی آبی شهرندان شهرستان اشکذر؛ توسعه صنایع پر آبخواه چه لزومی دارد؟

عضو هیات امنای موسسه حیات پاک اشکذر به اعتراض شهروندان شهرستان اشکذر با طرح توسعه فولاد یزد یک در قالب اعتراضات مردمی، تجمع های گوناگون و … اشاره کرد و افزود: با راهنمایی طالبی معاون سیاسی استاندار وقت یزد و فرماندار شهرستان اشکذر و در راستای احقاق حقوق از دست رفته شهروندان اشکذر، جمعی از فعالان فرهنگی- اجتماعی شهرستان اشکذر اقدام به تاسیس موسسه حیات پاک شهرستان اشکذر کردند.

محمد حسن طالبیان مدیر عامل موسسه حیات پاک اشکذر در این جلسه با اشاره به امار غیر رسمی و رو به رشد سقط جنین در شهرستان اشکذر؛ برخی مشکلات شهرستان اشکذر را در حوزه های زیست محیطی بویژه آلودگی هوا و خاک اشاره و نیز پیگیری مطالبات شهرستان اشکذر را از راه ها و مسیر قانونی را از مهمترین برنامه های این موسسه دانست.

عضو سابق شورای شهر اشکذر با توجه به مشکلات جدی در حوزه آب در کل کشور به اهمیت سفره آب چرخاب در تامین آب شرب شهرستان های اشکذر و یزد اشاره و اضافه کرد: سفره آب چرخاب از بهترین سفره های آب زیزمینی استان یزد است که لازم تمام است ارگانهای دست اندر کار بر حفظ و مراقبت آن بکوشند.

وی یادآور به برخی مشکلات شهروندان اشکذر و زارچ به لحاظ مجاورت با تصفیه خانه آب استان اشاره و از مدیر عامل آب منطقه ای استان یزد درخواست کرد تا برای این معضل زیست محیطی چاره اندیشی کنند.

در ادامه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای ضمن ارائه گرارشی از روند تلاش های اخیر شرکت آب منطقه ای گفت: بی شک برخی از مشکلات امروز ریشه در گذشته دارد.

سید مهدی جوادیان زاده با اشاره به اینکه ماهیت ایجاد کارخانجات فولاد در شهرستان اشکذر صنایع پائین دستی فولاد بوده است تاکید کرد: متاسفانه در دوره های قبل و در برخی از مسئولیت ها غفلت هایی وجود داشته که امروز و از نظر قانونی نمیتوان به فعالیت برخی صنایع خرده گرفت.

وی به برخی از موفقیت های این شرکت در این مدت اخیر اشاره کرد و گفت: با تشکیل جلسات متعدد در شورای تامین استان و غیره توانستیم مصوبه ای را مبنی بر ممنوعیت فعالیت و توسعه صنایع پر آبخواه را در سطح استان یزد به تصویب برسانیم.

مدیر عامل آب منطقه ای استان یزد با اشاره به اهمیت حفظ چاه های آب شرب گفت: یکی از معضلاتی که چاه های آب را تهدید میکند فعالیت صنایع آلاینده آب های زیر زمینی است.

وی افزود: متاسفانه به دلیل فعالیت برخی دامداری های بزرگ در منطقه چرخاب دو حلقه چاه آب شرب میکروبی شده است که به دلیل اهمبت سلامت مردم و خطر آب های میکروبی برداشت آب از این چاه ها را به منظور استفاده آب شرب ممنوع اعلام کردیم و در حال حاضر آب این چاه ها در صنابع مصرف می شود.

درباره‌ی علی مشیری

همچنین ببینید

برگزاری جشن محله من؛ محله تو در اشکذر

به گزارش روابط عمومی موسسه حامیان حیات پاک شهرستان اشکذر؛ به همت موسسه حامیان حیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code